“A Virágzó Dörgicse Civil Társaság 2020 telén alakult olyan Dörgicsén élő önkéntesekből, akik saját maguk szeretnének tenni azért, hogy Dörgicse szebb, jobb, virágzóbb hely legyen.”
A Virágzó Dörgicse Civil Társaság célja a Dörgicsén élő közösség erősítése oly módon, hogy az itt élő közösséget (őslakosság, újonnan beköltözők és rendszeres nyaralók) integrálja, és tagjait, azok életkörülményeinek javítását a kölcsönös tisztelet jegyében segítse. Olyan aktív, élő közösség létrehozása a cél, amely üdülő/nyaralóövezeti jellegétől függetlenül tevékenységét mind a 12 hónapra kiterjeszti.
Sokrétű tevékenységünkkel olyan közösségeket kívánunk elérni, mint az itt élő- és nyaraló ifjúság, a családosok és a helyi gazdasági közösségek. Meglévő értékeinket szeretnénk feltárni, ismertetni, erősíteni és aktívan használni – legyen az a sokszínű természeti vagy gazdag épített környezet, amiben élünk, a sokrétű humán erőforrások, kulturális hagyományok és a szőlőkultúra, amely ősidőktől körülveszi és jellemzi Dörgicsét. Ilyen módon programjaink közt szerepel a hagyományőrzés, ismeretterjesztés, a sportélet fellendítése, az ifjúsági- és családi programok szervezése, a természetközeli életmód népszerűsítése, a helyi vállalkozások fellendítése és együttműködésük erősítése.
